6 niezbędnych elementów do domowego przygotowania ślubu

Wesela są drogie. Według The Knot średni koszt ślubu w 2016 r. Wynosił 35 329 USD. Rosnąca świadomość ekstrawaganckich kosztów przeciętnego ślubu spowodowała trend w kierunku bardziej samodzielnego podejścia do planowania ślubu, a jednym z najlepszych sposobów oszczędzania pieniędzy jest zorganizowanie ślubu w domowy sposób.

Wydarzenia domowe mają swój własny zestaw stresów i zmartwień, ale dopóki zachowujesz spokój i starannie planujesz, możesz mieć magiczne wesele za ułamek ceny, w porównaniu do kosztów jakie poniesiesz wynajmując firmę lub specjalistę.

 

1. Oceń swoją przestrzeń

Przede wszystkim musisz zdecydować, czy dom, z którego zamierzasz korzystać, może realistycznie zorganizować ślub swoich marzeń. Sprawdź ten doskonały przewodnik “Better Homes and Gardens” zawierający wszystkie pytania, które powinieneś sobie zadać przed rozpoczęciem planowania.

 

2. Zdecyduj, co chcesz zrobić DIY

Już oszczędzasz na miejscu, więc nie od razu kusi cię wszystko. W zależności od budżetu łatwiej będzie ci zapłacić za takie rzeczy, jak wyżywienie, kwiaciarnia i florysta. Jeśli jesteś w pełni zaangażowany w ślub, zrób to sam. Zainspiruj się listą łatwych rzeczy na dzień ślubu.

Pamiętaj, że rzeczy takie jak stoły, krzesła i parkiet taneczny będą prawie zawsze musiały być wynajmowane, więc zacznij jak najszybciej zbierać oferty na te koszty, aby dać realistyczny obraz swoich wydatków.

3. Dekorowanie podwórka

Kwiaty mogą być ogromnym kosztem w planowaniu ślubu. Średnio panna młoda wydaje na nie ponad 2000 USD. Możesz w prosty sposób sprawić aby Twój ogród wyglądał świeżo i pięknie w przystępnej kwocie.

W zależności od Twojego ogrodu, możesz albo pominąć kilka elementów dekoracyjnych, albo całkowicie zrezygnować z kwiaciarni zewnętrznej. Zbierając świeże kwiaty na bukiety i polegając na swojej ogrodowej dekoracji.

Zachowaj szczególną ostrożność, aby utrzymać kwiaty w dobrym stanie odpowiednio do ceremonii. Jeśli sadzisz kwiaty specjalnie na ślub, pamiętaj stosunkowo szybciej o rozplanowaniu rozwoju roślin.

 

4. Przygotuj wnętrze

Nawet jeśli ślub odbywa się na zewnątrz, upewnij się, że dokładnie posprzątasz dom przed przybyciem gości. Wykonanie odrobiny odświeżenia nie jest złym pomysłem. Aby dać lepsze wrażenie przestrzeni, powinieneś wyraźnie zaznaczyć wszystkie obszary, z których goście powinni korzystać – na przykład dekorowanie ze schodów. Główną częścią domu, którą zobaczą wszyscy Twoi goście, jest toaleta. Zastanów się nad ustawieniem koszyków łazienkowych na odpady, dekoracji oraz ogólnej czystości pomieszczenia, aby okazać uczucie uroczystości.

 

5. Zrób porządek

Ostatnią rzeczą, z którą chcesz borykać się w pierwszym dniu życia małżeńskiego, jest sprzątanie odpadków po uroczystości. Zastanów się nad rezerwacją usług sprzątających po całej zabawie, aby uniknąć konieczności proszenia znajomych i rodziny o pomoc w czyszczeniu.

 

6. Zadbaj o siebie

Planowanie ślubu może być stresujące. Jeszcze bardziej organizacja w domu na własną rękę. Naucz się skutecznych technik radzenia sobie ze stresem, aby zachować spokój, gdy zaczynasz czuć się przytłoczona. Powinieneś także zadbać o swoje ciało i umysł poprzez zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia i wystarczającą ilość snu. Nauka mówienia „nie” może być również bezcenna, zwłaszcza gdy presja wydarzenia, oraz innych ludzi zaczną przejmować twoje plany nad danym dniem.

Wesele w domu to zdecydowanie wyzwanie. Przyjmujesz na siebie dużo dodatkowej odpowiedzialności i pracy, więc musisz upewnić się, że masz niezawodną sieć wsparcia wśród przyjaciół, rodziny i przyszłego małżonka. Jeśli jednak możesz przyjąć atmosferę domowego wesela, może to być wspaniała okazja, aby wydarzenie było kameralne, intymne i dotyczyło tylko osób, które są najważniejsze w twoim życiu.

Written by Alice Robertson

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *