head image man signing a paper with flowers

5 alternatyw dla tradycyjnej księgi gości

Tradycja księgi gości weselnych paruje z dokumentu prawnego podpisanego przez małżonków i świadków związku. Ponieważ większe wesela stały się coraz bardziej powszechne, jest po prostu zbyt wielu świadków!

Tak więc księga gości powstała jako sposób na uwiecznienie nazwisk osób, które wzięły udział w weselu, i okazała się idealnym sposobem na pogratulowanie i pozdrawianie nowożeńców. Co więcej, stała się prawdziwą pamiątką ślubu dla pary weselnej.

Niemniej jednak nie wszystkie pary przyjmują tradycję z takim samym entuzjazmem. Dla tych alternatywnych par, które lubią łamać zasady, dzielimy się naszymi ulubionymi pomysłami na gotową książkę gości.

1. Ilustracja

Zamów piękny portret lub karykaturę przedstawiającą Ciebie i Twojego partnera i poproś wszystkich gości o podpis. Następnie możesz go oprawić i zawiesić w domu jako piękne wspomnienie ślubu.

Jeśli nie masz ochoty na portret, możesz także wybrać krajobraz (być może ilustrację miejsca ślubu lub podróży poślubnej) i podpisać go.

Inną realizacją tego pomysłu jest kupno lub zaprojektowanie siebie oraz połączenie zarówno kraju rodzinnego panny młodej, jak i pana młodego. Następnie poproś gości, aby napisali na nim i powiesili go na ścianie jako wieczne przypomnienie twojego ślubu i ludzi, którzy cię kochają.

2. Globus świata

Ta alternatywa dla księgi gości jest szczególnie interesująca, jeśli organizujesz międzynarodowy ślub z ludźmi z różnych krajów. Kup ładny globus taki jak ten lub weź go na pchli targ i miej go na miejscu, aby goście mogli go podpisać i napisać (być może sygnalizując kraj, z którego pochodzą) najlepsze życzenia dla nowożeńców.

Niezależnie od tego, jaki styl Ci się spodoba, będzie to bardzo efektowny element w salonie lub biurze, a Ty upewnisz się, że nie będzie po prostu gromadził kurzu, jak w przypadku tradycyjnej księgi gości.

3. Pocztówki

Jeśli jesteś pasjonatem papierowej poczty i artykułów papierniczych, może to być najfajniejsza opcja dla Ciebie. W czasie poprzedzającym przyjęcie weselne zbieraj lub kupuj niesamowite pocztówki (możesz znaleźć bardzo fajne zestawy na Etsy) i poproś gości o napisanie na nich życzeń. Wybieranie pocztówki, która będzie lepiej pasować do ich osobowości, sprawi ci tyle radości, że będą mieli wystarczająco dużo miejsca, aby napisać do was dwoje miłosnych słów.

Możesz trzymać je w ładnym pudełku i przeglądać je, kiedy chcesz zapamiętać dzień ślubu, lub jeszcze lepiej, możesz zachęcić gości do zabrania pocztówek i przesłania ich z domu. Chociaż… bądźmy szczerzy, istnieje szansa, że nigdy nie otrzymasz tych pocztówek.

Podobnie jak poprzedni pomysł, ten może działać wyjątkowo dobrze, jeśli masz wesele docelowe.

4. Piñata

To bardzo zabawna i zaskakująca alternatywa. W ogóle nietradycyjny, polega na otrzymaniu piñaty i poproszeniu gości o napisanie najlepszych życzeń i rad na temat małżeństwa i przepowiedni oraz wszelkich innych pytań, na które mają odpowiedzieć, i wrzucenia ich do piñaty.

Na rocznicę ślubu możesz ją złamać i przeczytać wszystkie słodkie wiadomości od swoich bliskich.

Możesz go kupić lub poprosić jednego z twoich znajomych, aby zrobił to dla ciebie. To łatwy projekt dla majsterkowiczów, który możesz dostosować do własnych upodobań lub nadać mu ulubiony kształt!

Możesz przeczytać tutaj o podstawowych krokach w tworzeniu piñata. Tutaj znajdziesz cały samouczek na temat robienia piñata w kształcie ciasta!

5. Zdjęcia

Innym pomysłem jest, aby Twoi goście napisali wiadomość na tablicy i zrobili sobie zdjęcie przedstawiające Polaroida trzymającego tę tablicę. Twoi goście zawsze będą mogli napisać więcej na odwrocie zdjęcia, jeśli sobie tego życzą.

To wspaniała kolekcja twarzy i strojów twoich przyjaciół i krewnych w dniu ślubu, wraz z ich najlepszymi życzeniami i charakterystycznym charakterem pisma. Jesteśmy pewni, że stanie się cenną pamiątką rodzinną.

Po ślubie możesz zapisać je w albumie fotograficznym, oprawić w swoje ulubione lub po prostu przechowywać w ładnym pudełku.

Z drugiej strony, jeśli szukasz bardziej przyjaznego dla środowiska rozwiązania, możesz użyć aplikacji do zdjęć ślubnych, takiej jak Wedbox. Ta aplikacja pozwoli gościom przesłać zdjęcie ze swojego telefonu komórkowego, a następnie będziesz mógł pobrać je wszystkie i zapisać je na urządzeniu USB, nagrać z nimi film lub po prostu zapisać je w „chmurze”.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, że możesz to pomieszać i mieć kombinację ksiąg gości!

Zalecamy, aby mieć wystarczająco dużo miejsca, aby ludzie mogli napisać długi tekst, jeśli tylko chcą.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *